Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Bolesť bruška a zápal obliciek

    , Autor: ria-3

    Dobrý deň. Prosím Vás o radu, synček mesiac a pol. Po dvoch týždňoch dostal zápal obliciek. Následne atb liečba, probiotika. Po návrate domov z nemocnice vidím ze ma problém sa vykakat. Bio gaia sme dobrali, zlepšenie nevidím. Momentálne coliprev. Možno troska lepšie, ale bez rúrky mu to nejde. Mam mu ešte nasadiť nejaké probiotika? V noci veľmi nespi myslím ze kvôli brušku. Keď mu stlačím, pomasirujem viditeľne je mu lepsie,ale ináč vetry ako kedy odchadzaju / myslím tým raz za cas, ked zavedieme rurku hneď kaka/nevracia, cika. Momentálne je kojeny ale bolo potrebné UM beba supremepro, ktoré už nedávame keďže mlieko nabehlo. Keď vidím ze sa puci troska pomasirujeme, vetry odídu ale nekaka. Nezvykne si na rurku?
    V porodnici aj tie 2 týždne pekne kakal aj 3 krát za deň. Atb liečba to zjavne skomplikovala
    Užíva devit.
    Už si neviem rady, keďže nespi v noci som vyčerpana. Vidím ze mu niečo je a neviem ako mu pomôcť. Gastro riešime.
    Ďakujem Vam veľmi pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nevidím ani dôvod riešiť gastro.
    Sú to normálne prejavy dieťaťa v jeho veku. Máva plné bruško, tak sa mrví, pučí, ochká, aby si na ten pocit zvykol. Stolica v tomto veku nebýva aj niekoľko dní, pretože všetko z mliečka vstrebe a čo zmetabolizuje a nepotrebuje vyciká.
    Rektálnou rúrkou len oddialite schopnosť uvolniť vonkajší zvierač konečníka, aby sa spontánne vykakal.
    Musí však platiť, keď dlhšie nekaká, že má vetry, nevracia prúdom, nemá enormné bolesti bruška, papá normálne , ciká normálne a nemá krv v stolici