Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Zobudi sa...

    Dobrý deň

    Mala ma reflux. Vracať nam začala ked cez deň nespala a večer ked zaspala o pol deviatej tak hned sa zobudila a povracala sa. Ale zhoršovalo sa to tak teraz sa lieči. Je to už lepšie. Stale nam na obed spala tak nevracala. ale dnes nam na obed spať nechcela a večer už bola nervozna tak sa nam zasa povracala. Robili jej aj všetky vyšetrenia a všetky vysledky su dobre. Aka môže byť pričina že ked sa mi na obed nevispi tak sa potom večer ked zaspi , zobudi a povraca sa? Môže byť pričina aj po psychickej stranke? Da sa to nejak liečiť?
    Mala v maji 3 roky.
    Dakujem vám

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Je pravdepodobne, že to môže súvisieť s refluxom - pri emocionálnom vypätí alebo ak je dieťa príliš unavené (ak cez deň nespí), môže reagovať takto.
    Bolo by vhodné sa poradiť o večernom jedle - kedy pred spánkom by mala jesť najneskôr atď.