Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • bilingualita

    Dobry den, pisem Vam z Talianska, som v siedmom mesiaci tehotenstva, moj manzel je Talian,chcem sa spytat aka je najlahsia, najprirodzenejsia cesta naucit dietatko po slovensky? Staci ak sa s nim budem rozpravat ja po slovensky? Nauci sa bez problemov taliancinu, kedze otec po slovensky nevie a vsetci ostatni budu na neho hovotit po taliansky? Alebo sa mam s nim rozpravat ked sme sami bilingualne?
    Dakujem za odpoved, s pozdravom Gerta

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Zvyčajne sa doporučuje, aby s dieťaťom v jeho prvých rokoch života, prípadne aj neskôr, hovoril jeden z rodičov jedným jazykom a druhý druhým jazykom. Tak si dieťa ľahšie zapamätá, čo je jedna reč a čo patrí k tej druhej. Deti s tým nezvyknú mať žiadne ťažkosti.