Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Dudel

    Dobrý deň,

    Mám 3 týždňovú dcéru a nekojím.Od začiatku používane dudel pri zaspavaní.Doteraz zaspávala s dudlom, ale tento týždeň sa niečo zmenilo.Zaspáva s dudlom,ale po krátkej dobe dudel vypluje, a potom ho hľadá a hneď aj plače.Keď jej podávam zoberje ho na chvýlu,a zas vypluje.
    Keď jej ho zoberiem viac plače,lebo bez dudla nezaspí.
    V čom môže byť problém?
    Dudel sme nemenili
    Ďakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Nuž, neviem, či sa dá povedať, že je v niečom problém. Proste ho vypľuje. A naozaj Vám neviem povedať, prečo ho vypľúva. Papá stále rovnako? Nenavyšovali ste dávky mlieka? Nemôže ju tlačiť grg? Netuším, naozaj. U takto malých bábätiek sa veľa vecí môže meniť s tým, ako rastú, ako im idú zuby, mení sa trávenie. Proste veľa vecí sa môže ešte meniť. A Vy môžte len skúšať a vylučovacou metódou zisťovať, čo je vo veci. S pozdravom doki Katka