Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Užívanie atb

    Dobry deň,
    Mám 7 mesačného synčeka, ktorý v pondelok večer chytil veľmi vysoké teploty (39,5). Teplotu sme zrážali čipkami a zábalmi a v utorok ráno sme šli k lekárovi, ktorý nám povedal, že synček má zapálene hrdlo(s podozrením na angínu) a nasadil atb MEGAMOX Duo a následne vzal ster z hrdla. Atb nám kázal nasadiť ihneď po príchode domov, čiže dnes ráno mal tretiu dávku. V noci sme mali opäť vysoké teploty. Ráno som volala o potvrdenie výsledkov, avšak lekár mi povedal, že všetky výsledky sú negatívne a nič sa nenašlo, avšak kázal douzivat atb. Chcem sa spytat, je v poriadku, že musíme douzivat atb, aj keď sa v stere z hrdla nic nenašlo? Nie je to zbytočne? Nemôže sa stať, ze ich užívame zbytočne a následne si môže syn vytvoriť rezistenciu na atb? Vopred ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Práve preto, aby sa nevytvorila rezistencia, treba ATB doužívať ako Vás poučí lekár. S pozdravom doki Katka