• Krčok

    Dobrý deň,

    Som v 25. Týždni tehotenstva. Ako hodnotíte môj nález? Hlavne čo sa týka bránky a tuhosti krčka, nerozumiem tomu. znamená to že sa otvárajú?

    Vag. Vulva, pošva bpn, MOPI, pôr. Cesty centrovane 1,5 cm, polotuhe, pre prst vonk. vnut. Tesne pre špic
    Uterus ako grav.m. VI, normotonus, PV stoja
    Cervikometria je 30mm bez funelingu.

    Vďaka

    Dobrý deň,
    dobre sa bavím na zápise MOP I - je to skratka z češtiny - mikrobni obraz poševní, teda to by znamenalo, že Váš lekár Vám spravil ster na sklíčko a pozrel to pod mikroskopom. Ešte sa nájdu veľmi starí lekári so starým myslením, ktorí pozrú na sekrét na rukavici a vidia ho akoby pod mikroskopom :).
    cervikometria 30 mm je normálny nález.