Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Escapelle

  , Autor: Janulka456

  Dobry vecer, mala som nechr. pohlavny styk pri ktorom sa vsak partner neurobil do mna. Styk bol len raz a po ejakulacii sme uz dalsi krat nepokracovali. Ja som do 55 hodin uzila tabletku Escapelle. Je sanca, ze tato tabletka zaucinkovala?Dakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tabletka Escapelle obsahuje obrovské hladiny hormónov a je neuveriteľnou záťažou na ženský organizmus. Ak máte partnera s ktorým pohlavne žijete, určite si dajte čo nasjkôr predpísať bežnú normálnu antiknocepciu, a Escapelle už neužívajte, pretože je to škodlivý liek určený iba pre vysoko výnimočné situácie (predovšetkým pre znásilnené ženy).

Podobné otázky

 • escapelle alebo postinor počas dojčenia?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  s manželom sa nám vyvliekol prezervatív pri pohlavnom styku. Chcela by som vedieť, či môžem použiť escapelle alebo postinor, keď kojím. Mám 4,5 mesačného chlapčeka, ktorého plne kojím a bojím sa, že sa mi tabketka dostane do mliečka a malému uškodí. Mohla by som užiť jednu z týchto tabletiek? Ak áno tak ktorú? Alebo by ste mi odporúčali nejakú inú tabletku? Poprosím Vás či by ste mi mohli čo najskôr odpovedať, nakoľko sa to stalo dnes v noci a aby som to mohla ešte užiť.

  ďakujem za rýchlu odpoveď...

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nestresujte sa, jeden styk počas plného kojenia predstavuje minimálne riziko, skutočne zanedbateľné, osobne by som tabletu neužil, má dosť vysoké dávky, ktoré idú do mlieka.
  Vhodnejšia je dlhodobá antikoncepcia pre kojace matky.

 • problem

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Zdravim. Priatelka prestala brat antikoncepciu pred 2 tyzdnami pred tym ju brala vyse roka. Dnes sme maly nechraneny sex. Aka je pravdepodobnost ze otehotnie? Pomoze v krajnom pripade tabletka proti pocatiu (Escapelle)?
  Prosim o co najrychlejsiu odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pradvedpobonosť je vysoká a escapelle pomože do 72 hodín.
  Nechápem, prečo sa takto stresujete, a prečo vysadzujete antikoncepciu a máte nechránený styk ak neplánujete dieťa. Ale nemusím všetkému rozumieť...