• Koreniny

    , Autor: 6mili

    Dobrý deň,

    pán doktor, ostala som celkom neistá. Do polievky som pridala štipku muškátového orecha, potom som sa ale dočítala, že počas tehotenstva je nevhodný. Do akej miery môže byť škodlivý? Je jeho konzumácia vyslovene vylúčená, alebo len obmedzená. Počas tehotenstva si vo všeobecnosti dávam pozor na to, čo jedavam, koreninam sa vyhýbam.
    Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    štipka muškátového orieška určite nemôže nijakým spôsobom ohrozi´t vývoj tehotnosti. Muškátový orech obsahuje látku myristicín, ktorá vo vysokých dávkach môže mať halucinogénne účinky, avšak bežné kulinárske použitie je úplne bezpečné.