Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,811 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Plesnivé potraviny

  , Autor: Sisa123

  Dobrý deň,
  podarilo sa mi zjesť trochu plesnivého doma vyrobeného pudingu. Asi po 8 lyžičkách som si uvedomila, že puding nechutí dobre. Je to prosím nebezpečné pre bábätko? Nemôže to ohroziť jeho vývin? Je niečo, čo môžem/musím urobiť? Som v 17tt+5. Ďakujem za odpoveď.

Podobné otázky

 • plesnivé potraviny v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som v 23. týždni tehotenstva a včera sa mi \"podarilo\" zjesť plesnivú štrudlu. Nechápem ako som si to mohla nevšimnúť, jednoducho som sa na ňu nepozerala a na chuti to poznať nebolo, napriek tomu, že bola plesnivá dosť, ale hlavne zospodu a vnútri! Volala som potom na pohotovosť, kde mi odporučili Smectu a probiotiká. Nie je mi zatiaľ nič, ale bojím sa, čo to vlastne môže v organizme spôsobiť a ako mám vlastne zistiť , či tie plesne mi v tele nezostali a či nemôžu niečo spôsobiť. Čítala som, že môžu poškodiť pečeň. A hlavne sa bojím o bábetko, čo môžu spôsobiť jemu. Mohli by ste mi poradiť, čo mám urobiť, som úplne zúfalá!

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  jednorázové požitie plesnivej stravy nič nesposobuje, plesne produkujú aflatoxín, ktorý je nebezpečný pri opakovanom požívaní. Nestresjte sa, plod nebol ohrozený.