• Tehotenstvo po potrate

    , Autor: DIDI97979797

    Dobrý deň, 25.01.2024 som potratila dieťa v 20.týždni z dôvodu neliečenej infekcie e-coli. Chcela by som sa Vás opýtať po akom čase sa môžeme pokúšať znova o dieťa, pretože na jednej kontrole mi povedali počkať 2-3 cykly a na druhej 1 cyklus. Ako sa vyhnúť infekciám v tehotenstve, aby tehotenstvo bolo úspešné? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    iba krátka poznámka, naozaj som sa nikdy nestretol, že by infekcia e. coli spôsobila potrat. Maximálne ak by bol závažný zápal obličky s vysokými horúčkami spôsobený touto baktériou, viem si predstaviť, že žena potratí.
    E. coli je normálna súčasť pošvovej flóry. Ak by aj napadla plod, väčšinou je za tým iná príčina.
    Bolo by dobré to celé došetriť a určiť správnu stratégiu do ďalšej tehotnosti.