Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,233 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Cievne zhluky

  , Autor: J_ank_a

  Dobrý deň pán doktor.
  Dnes som bola na kontrolnom sone (našťastie všetko ok, 23+3 tt, po veľmi zlom priebehu kiahní, ktoré som dostala od dcérky) a dr ma vystrašila, vraj mám nejaky cievny zhluk (takto nejak si to pamätám, že to povedala, alebo cievne prekrvenie, niekde v maternici, kde nemá absolútne čo robiť.. povedala že sa sama s tým ešte nestretla, že to pozná len z učebníc (dr ma vyše 45rokov, prax veľkú,) a že chce radu odborníka. Že to nemusí byť čo si myslí, ale že to chce preveriť po všetkých problémoch, ktoré som dosiaľ mala.. Riziko je vykrvácanie pri pôrode, a teda je potrebná diagnostika kôli plánovanému cisárskemu. Zajtra mi snáď zavolá, vybavuje mi termín u MUDr. Grochala alebo iného odborníka, vraj čím skôr...Ja som bola v takom šoku, že som sa zabudla spýtať čo okrem krvácania hrozí, a o čo vlastne ide, ale verím, ze nebudem taká rarita že zrovna na mňa to padne. ???? Vôbec netuším, čo konkrétne to je, ale teda mám dosť strach. ???? Neviete mi prosím poradiť ,čo tým dr mohla myslieť? Viem že sa to takto ťažko bez bližších informácií, ale snáď takých prípadov o cievnych zhlukoch tam kde nemajú byť nieje..Ďakujem za každú radu.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  môj priateľ MUDr. Fero Grochál je špička v ultrazvukovej diagnostike, takže sa na neho spoľahnite, ja to z popisu naozaj neviem posúdiť, o čo sa jedná. Ak by sa jednalo o vrastenú placentu, tak sa prosím neváhajte na nás obrátiť, ako jediní na Slovensku operujeme ženy s touto diagnózou za pomoci kolegov rádiologov, čím výrazne znižujeme riziko krvácania. Môj email
  zahumensky@ru.unb.sk