• Dieťa natlačené na prednej stene

    Dobrý deň pán doktor. Som v 29tt, som dosť chudá 52kg, iba brucho mi narástlo. Placentu mám na prednej brušnej stene, a myslím že aj dieťa je väčšinu času natisnute úplne vpredu. Často sa napína, hlavne pri chôdzi, celé brucho sa mi natiahne, väčšinu času cítim na pravom boku akoby bola väčšia časť tela, myslím že aj hlavičku viem niekedy kde asi má nahmatat, kopance cítim zase veľmi nízko.. neviem si predstaviť ako je tam natlačený, no lahnem si na jeden bok cítim že tam má časť tela, na druhom boku tiež..
    Nemôže nejako škodiť to že je väčšinu času takto vpredu, keď tam mám aj placentu? Že by aj na ňu nejako tlačil? Poradňu mám až o 12 dní, neviem či radšej vopred bežať alebo cítim to čím ďalej tým viac práve preto že rastie a silnie... Ďakujem.

    Dobrý deň,
    pokiaľ necítite kontrakcie alebo nekrvácate, nie je potrebné navštíviť poradňu, podobné pocity popisuje veľká časť žien. Aj tak sa nedá poloha plodu v maternici nijako ovplyvniť.