• 6tt+6 bez akcie srdca

    Dobrý deň pán doktor, podľa poslednej menštruácie (4.11.) by som mala byť v 6tt+6. Bola som už 3x na kontrole (ja som si to nevyžiadala, to bol postup mojej lekárky). 4tt+3 nevidela nič, iba vysokú sliznicu maternice. 5tt+3 gestačný vačok a dnes 6tt+6 žĺtkový vačok plus embryonalny terčík 25mm, ale bez akcie srdca. Plod ale veľkosťou podľa UZV zodpovedá 5tt+6. Povedala, že mám prísť znovu o týždeň, ak to bude bez akcie srdca, tak ma pošle na kyretaz. Nie je to skoro? Dokedy je vhodné čakať na akciu srdca? Ťažkosti nemám žiadne. Ďakujem

    Dobrý deň,
    určite počkajte aspoň 14 dní, nikam sa netreba ponáhľať, a ak by to aj bol zamlčaný potrat, nedávajte si v žiadnom prípade robiť kyretáž, už máme k dispozícii lieky na vyprázdnenie maternice. Operačný výkon je už v súčasnej dobe obsolentný.