• Tvrdé prsia bez mlieka

    , Autor: Lenya

    Dobrý deň, som po pôrode a mám tvrdé prsia, no dojčenie stále nieje. Keď si aj priložím dieťa ku prsníkom mlieko nejde, dospejem len ku velmi bolestivym bradavkam, na ktorych uz mam aj chrasty. Skúšala som aj masírovanie, odsavacku...
    Tak nakoniec som sa rozhodla pre umelé mlieko ktoré som dávala aj v porodnici.
    Je možné že keď teda nekojim sa mi môžu prsníky zapáliť? Alebo to tvrdnutie samovoľne odznie ?
    Veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    na chvíľu znížte príjem tekutin a na prsníky si dajte studené obklady, mlieko by sa postupne malo tvoriť menej. Ale osobne by som skôr navrhol nájsť si laktačnú poradkyňu a skúsiť zlepšiť techniku dojčenia pod jej dohľadom.