• Je vhodné užívanie vápnika počas tehotenstva?

    , Autor: Alis123

    Dobrý deň, je vhodné užívanie samostatného vápnika v tehotenstve? Ak áno v akej dávke?
    Dočítala som sa, že taktiež trochu napomáha ako prevencia pri preeklampsii, neviem čo je na tom pravdy.
    Vraj je dobrý pri vysokom tehotenskom tlaku a zlepšuje zrážanlivosť krvi.
    Anopyrin 150mg samozrejme užívam. A však ak viem urobiť ešte niečo preto, aby sa to nezopakovalo a ak tomu môžem ešte niečím dopomôcť budem rada.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    štúdie ohľadne úlohy vápnika v tehotnosti nedokázali jeho schopnosť znížiť riziko preeklampsie. Pri normálnej strave (mliečne výrobky) doplňovanie vápnika liekmi nie je potrebné.