• Stres

    Dobry den, mam otazku. Skodi nejakym sposobom embryu,/zarodku resp.samotnemu tehotenstvu, ak v priebehu 3-4-5tt som zazivala stres ci v praci alebo kvoli vysetreniam ,mala som vypäte obdobie, ..teda hlavne este pred samotnym vynechanim MS..mam z toho vycitky a taktiez aj alkohol pocas ovulacie a 3tt ked som o tehotenstve este netusila boli sme na dovolenke tak ho bolo trocha viac ako bezne…malo toto vsetko nejaky vplyv?? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    takéto bežné stresy zárodku neubližujú, nebezpečné sú vážne chronické stresy, ako napríklad vojnový konflikt, alebo hladomor.
    Alkohol je nebezpečný, ale ak by sa plod takto poškodil na začiatku, určite by sa potratil, ak sa nepotratil, nebol poškodený.