• Tvrdnutie brucha

    , Autor: Mimizav

    Dobry den, mam za sebou 3 potraty v skorych stadiach tehotenstva a momentalne som 4x tehotna. Uzivam fraxiparine a vsetko ide tak ako ma. Som v 22 tt a na poslednej kontrole mi doktor povedal, ze mam vnutornu porodnu branku otvorenu. Krcok je vsak v poriadku, ma 4cm. Pred tymto zistenim som chodila denne do prace v ktorej som sa velmi namahala kedze pracujem v materskej skole a vtedy mi zacalo aj obcas tvrdnut brucho.
    Dostala som magnerot 4x2 denne a nariadeny kludovy rezim. Prosim Vas je tam sanca ze sa predc.porod nezacne? Da sa to zachranit tymito opatreniami? Momentalne mi brucho tvrdne uz len 1x denne a aj to iba na par sekund. Kontrolu mam o 2 tyzdne a ked to nebude ok doktor ma posle do nemocnice prip. na cerklage.

    Dobrý deň,
    dôležitá je dlžka tzv. funkčnej časti krčka, ak je vnútorná bránka otvorená, vzniká tzv. funneling, alebo lievik, a dôležitá je dlžka tej uzavretej časti. Ak je 40 mm, tak je to úplne v poriadku.
    Hoci som odporcom zbytočných PN v tehotnosti vo Vašom prípade by som ju zvážil, pretože ak ste mala opakované potraty a nedajbože aj s kyretážou /čo bolo u nás v minulosti bežné/, tak máte zvýšené riziko predčasného pôrodu aj kvôli dilatácii krčka počas výkonu. Okrem toho deti v materskej škole sú zdrojom pomerne nebezpečných infekcii pre tehotné.