Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Mešká mi menštruácia pomaly dva týždne ale na ultrazvuku nieje nič vidieť

  , Autor: LenkaR

  Dobrý deň, poslednú menštruáciu som mala 16.02.2023 , keď som si robila tehotenský test vyšiel mi pozitívny. Pred večerom som bola na pohotovosti, pretože mám už niekoľko dni bolesti v podbrušku a aj kríže ma bolia ... včera som bola na vyšetrení u môjho lekára a ten mi povedal ze na ultrazvuku nič nevidno ... robil mi HCG a hodnotu som mala podľa lekára nízku okolo 200 ... ak mi vyšiel pozitívny test ale na ultrazvuku nieje nič vidieť, môže to byť aj niečo iné než tehotenstvo? Tie bolesti mam stále každý deň, sú podobné ako menštruačné bolesti ... lekár mi pichol injekciu nospa ale vôbec mi nezabrala ... som trosku v strese lebo nechápem tomu , že keď mám pozitívny test ale na ultrazvuku nieje nič vidieť...

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to určite tehotenstvo, a otázka znie, či je v poriadku.
  Môže sa jednať buď o veľmi včasné tehotenstvo, na ultrazvuku ho uvidíme, až keď bude hladina HCG nad 1000. Alebo môže ísť o mimomaternicové tehotenstvo, prípadne odumierajúci potrat. Je potrebné kontrolné vyšetrenie HCG o 48 hodín a opakované uzv vyšetrenie.