• Skrátenie krčku

    Dobrý deň pán doktor dnes bola prepustená z nemocnice do domácej liečby chcem sa spýtať či nález je veľmi zlý vyjadrenie z prepúšťacej správy : placenta na zadnej stene dolný okraj tesne pri vnútornej bránke beznoriznakov odlučovania cervikometria 30 mm endocervix rozšírený do 3 mm vonkajšia bránka polotuha otvorená pre prst vnútorná tuhá uzavretá hrdlo uložené mediodakralne 1,5-2 cm dlhé momentálne som 17+5 tt jeden pôrod prirodzený v 2018 a jeden potrat kytetaz 2019

    Dobrý deň,
    ak je cervikometria 30 mm, tak je to normálny nález. Ak ste rodila v roku 2018 v termíne, tak je riziko predčasného pôrodu malé, hoci kyretáž zvyšuje riziko nedostatočnosti krčka.