• 14tt

    Dobry den, je mozne v 14tt pocut stetoskopom babatko v brusku?
    Dakujem za odpoved

Podobné otázky

  • Pobolievanie po ultrazvuku

    Dobrý deň, som v 14tt a už asi mesiac mam pobolievanie v lavo v podbrusku. Celkovo v spodnej časti ľavého brucha. Bola som už doktora, plod je v poriadku. Včera som bola na 1.screening, doktor robil ultrazvuk. Aj tam som hovorila ze to brucho mam na tom mieste strašne také citlivejšie ale nevyjadril sa lebo on sa sústredil na plod. Dnes ráno som sa zobudila a mam to miesto v podbrusku citlivé, boľavé na dotyk. V lavo mam aj jazvu po operácii po mimomaternicovom tehotenstve. Co môže byt to pobolievanie? Tehotenstvo je zatiaľ bezproblémové, len tie tupé a prchavé bolesti v ľavo.
    Ta jazva ma konkrétne ale nebolí

    Dobrý deň,
    väčšinou takto bolia väzy maternice, ktoré sa naťahu pri jej raste v tehotnosti. Ak ste mali aj operáciu, môžu byť v tej oblasti zrasty. Tehotenstvo to neohrozuje.

  • Fraxiparine s anopyrinom

    Dobry den, z hematologickych dovodov a aj v ramci prevencii potratu (uz som po dvoch do 8tt, kde sa pricina nezistila) uzivam od sameho zaciatku tehotenstva kombinaciu najprv anopyrin100+fraxiparine 0,3, od 14tt kvoli krvacaniu som musela znizit davku na 50mg anopyrin+fraxiparine 0,3....co sa tyka cisto bezcpecnosti pre plod je tato davka lieciv pre neho bezpecna ? ak ju budem uzivat az do 35-36tt, potom musim anopyrin uplne vysadit.
    dakujem za nazor

    Dobrý deň,
    oba lieky musia mať dôvod na podávanie, a dávku určí hematológ podľa výsledkov. Anopyrín sa dáva pri antifosfolipidovom syndróme, alebo ako prevencia preeklampsie u žien, ktoré majú vyššie riziko. Takáto kombinácia fraxi + anopyrin musí mať vážny dôvod, nejakú zistenú poruchu zrážania.

  • Tlak na maternicu pri sedení

    Dobrý deň,

    Som v 14tt a posledný týždeň mám problém pri sedení. Cítim nepríjemný tlak v oblasti pošvy a na maternicu, predovšetkým keď sa idem postaviť. Môže to byť vážne alebo je to spôsobené rastom maternice? Ďakujem pekne

    Dobrý deň,
    takéto nepríjemné pocity naozaj môžu byť spôsobené rastom maternice. U viacrodičky by to mohlo znamenať aj pokles maternice pri poškodšení panvového dna pri predošlých pôrodoch. Ak ste mala dozadu otočenú maternicu, môže ísť aj o útlak rastúcej maternice v panve. Preto by bolo vhodné vyšetrenie.

  • Euthyrox 25 a Femibion 2

    Dobrý deň,
    Som v 14tt a pred dvomi týždňami mi lekár zistil na základe výsledkov z krvi (Anti-TPO) a následne sona štítnej žľazy autoimunitné ochorenie štítnej žľazy. Mala som mierne zvýšené TSH, avšak ostatné hormóny som mala v poriadku (fT4). Lekár mi nasadil Euthyrox 25. Od začiatku tehotenstva užívam Femibion 1, teraz som prešla na Femibion 2 avšak na internete som sa neskôr dočítala, že prípravky s obsahom jódu by sa pri ochoreniach šž užívať nemali. Lekára som informovala o užívaní týchto vitamínov, avšak nevyjadroval sa k tomu. Tieto informácie som si prečítala až neskôr, keďže šž som doteraz vôbec neriešila a o ochorení som nevedela. Chcem sa preto spýtať, môžem tieto prípravky kombinovať alebo je lepšie Femibion 2 úplne vysadiť a kúpiť si nejaké iné preparáty? Vopred ďakujem

    Dobrý deň,
    v prvom rade by Vám liečbu Euthyroxom mal riadiť endokrinológ. Preparáty s iódom sa nedávajú ak je funkcia štítnej žľazy zvýšená, nie znížená, ale je to všetko v rukách endokrinológa. Inak Femibion naozaj nie je v tehotnosti nenahraditeľný, stačí čistá kyselina listová.

  • Biely povlak na jazyku v 14tt.

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať, som v 14tt a uz dlhsie ma trápi biely povlak na jazyku (častejšie som zvracala a uzivala Medrol). Môže to nejak stým súvisieť?
    Ďakujem pekne.

    Dobrý deň,
    áno môže to súvisieť s opakovaným zvracaním. Môžu to spôsobovať kvasinky, čo by súviselo s braním medrolu (potláča imunitu). Kúpte si jemnú kefku na jazyk a vyplachujte si ústa ústnou vodou s chlorehidínom (vypľúvajte), malo by to prejsť.