• cukor hodnoty v krvi

    Dobrý deň ,
    pán doktor chcela by som sa vás opýtať na správne hodnoty cukru v krvi.
    Pri záťažovom teste v 24t.t som mala nalačno 5,10 po 2 hod 6,9.
    Pri celodennom profile 1 som mala večerný posledný 7,2,ostatné v poriadku teda pod 6,9.
    Pri celodennom profile 2 som mal zvýšený ranný 7,2,ostatne v poriadku .
    Pri zopakovanom 3 som v 30t.t mala už zvýšené skoro všetky hodnoty 5,5 -9- 8,5 -8,0.
    Chcela by som sa Vás opýtať aké hodnoty sú vlastne správne .a aký by mal byť postup liečby ,prípadne sledovanie . pri akých hodnotách sa podáva inzulín?
    Za odpoveď ďakujem.

    Dobrý deň,
    záˇ%tažový test máte v norme.
    HLavne neviem, prečo Vám opakujú tieto testy. Hodnoty závisa aj od stravy.
    Inzulín sa podáva hlavne vtedy, ak je nalačno hodnota zvýšená nad 5,6.