• Toxo v tehotenstve

    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu a názor.Mám za sebou jeden missed ab. v 8tt v novembri 2010. Momentálne som v 10tt tehotenstva, a gynekolog ma poslal na infektologiu kvoli výsledkom na toxo, ktoré však nehovorili o akútnej toxo. To mi povedala doktorka na infekčnom. Hodnoty ktoré mi boli zistené gynekologom sú nasledovné: IgG 2,4 a IgM 0,08. Veľmi podobné hodnoty som mala aj v prvom tehotenstve z novem. 2010 (IgG 2,7 a IgM 0,06). Bola som spokojná že je to dobré, nakoľko IgG sú protilátky ktoré svedčia o prekonaní infekcie a kedže som ich mala aj v novembri musela som ju prekonať teda skôr ako len niekedy teraz.
    Na infekčnom mi zistili nasledovné hodnoty a veľmi rýchlo ma uviedli do neistoty.
    IgG 198 j. pozit.
    IgM pozit. (hodnota nebola napísaná)
    IgA negat.
    avidita IgG 33 hraničná.

    Bola som u dvoch doktorov konzultovať výsledky, a ani jeden sa nevie k nim normálne vyjadriť, či ide už o prekonanú alebo práve prebiehajúcu infekciu. Akútnu toxo nemám, lebo IgA sú negat, ale stále dookola hovorili len o tej avidite že je hraničná, čo nie je dobré, že má byť vysoká. (vysoká je vraj od 35) a IgM že je tiež pozit.(nejak nebrali do úvahy to, že IgM môže byť pozit aj rok po infekcii).
    Nakoniec mi povedali to, že vyzerá to tak žae bola prekonaná ale nedávno. Nevedia kedy a preto je plod ohrozený a dostala som Rovamycin 3X denne.
    Jedna p. doktorka mi navrhla prerušenie tehotenstva vraj "pre istotu". Som z toho nešťastná, lebo na jednej strane povedia že som ju prekonala a na druhej ma posielajú prerušiť tehotenstvo.
    Myslíte si že je to naozaj nutné? A keby čisto teoreticky som infekciu prekonala niekedy začiatkom roka 2011 bolo by by riziko ešte aj teraz - po 5 mesiacoch?

    Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoved a pomoc. Naozaj neviem čo mám robiť.
    Eva

    Dobrý deň,
    Ak ste mala pozitívne IgG už v minulej gravidite, tak ste prekonala toxo už v minulosti a ste plne chránená pred infekciou. Výsledky z infekčného oddelenia sů zmätočné a liečba, či iné opatrenia sů nezmysel.