Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Otváranie?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa spýtať,ak som otvorná na špic prsta,ale cervikometria je asi normálna 37mm k tomu placenta previa ktorá bola zistená v 19 tt mám sa báť?Teraz som v 25 tt.

Podobné otázky

 • pohl. styk pocas tehotenstva

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, moja otazka sa tyka pohl. styku pocas tehotenstva. Pocas 1. tehotenstva sme sa s manzelom milovali az do 35. tyzdna (bez problemov, akurat som negativne vnimala tvrdnutie bruska pocas orgazmu), kedy mi doktorka povedala, ze krcok je spotrebovany a ja sa zacinam otvarat - dceru som po kludovom rezime a mg donosila do 39. tyzdna. Teraz som v 18. tyzdni a rovnako pri styku vnimam reakciu bruska - moze to mat vplyv na skorsie spotrebovanie krcka maternice a otvaranie? sucasny gynekolog si dal do karty poznamku o moznom skorsom porode, ale nevravel nic o tom, ze by som mala nabeh na rizikove tehotenstvo, pripad. coho sa vyvarovat... dakujem gaga

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  kontrakcie po orgazme sú normálnou reakciou. Potrebná je cervikometria, ak je krčok skrátený v 18. týždni radšej by som sa vaginálnemu sexu vyhol.