• Pekne prosím o rýchlu odpoveď

    Dobrý deň pán doktor, som tehotná (poslednú menštruáciu som mala 20marca- nemám ešte tehotenský preukaz takže neviem presne v ktorom som týždni). Dnes som bola na kontrolný ultrazvuk a lekárka mi povedala, že nevidí dobre plod, lebo ... čosi s maternicou.... nepochopila som či je otočená? a ešte povedala, že plod je týždeň v pozadu s vývojom. Čo to znamená, budu komplikácie, urovna sa to, zavinila som to ja? Ja som sa u lekárky nezmohla na slovo, pretože už som jeden potrat mala a hrozne som sa vyľakala a už som nevidala zo seba ani slovko. Vopred veľmi pekne ďakujem za obširnejšiu odpoveď Zuzana

    Dobrý deň,
    Pomocou vaginálneho ultrazvuku vidno plod užv 7. týždni bez závislosti od polohy maternice. Nič sa nestresujte na kontrolnom ultrazvuku vám upresnia vek plodu a jeho stav.