Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • ukončenie dojčenia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor. Mám štvormesačného synčeka, ktorého chcem prestať dojčiť. Môj problém je v zapálených bradavkách,(hnisajú a veľmi bolia) ktorý trvá už viac ako 3 týždne. Vždy keď som sa preliečila, nadojčila som ho, vrátilo sa mi to späť a infekciu si medzi sebou prenášame. Liečba mi nepomohla a odstriekavanie je veľmi bolestivé. Tak som sa to rozhodla takto ukončiť. Môžte mi poradiť niečo na zastavenie tvorby mliečka? Veľmi pekne vám ďakujem.

Podobné otázky

 • ukončenie dojčenia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, rada by som radu od Vás ako ukončiť dojčenie nakoľko mám plánovanú operáciu, a to 20.5.2011. Chcela by som vedieť kedy je najlepšie začať s odstavovaním (k tomu dátumu operácie aby to už bolo ukončené), akou cestou či môžem využiť aj nejaké tabletky na zastavenie laktózy alebo ako vôbec sa ukončí. Syna kojím večer prípadne v noci a ráno, má 9 mesiacov takže už riadne papáme.

  Ďakujem vopred
  s pozdravom
  katka

 • ukončenie dojčenia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň! Mám 1,5 ročnú dcérku, ktorú som pred 4 dňami prestala dojčiť. V poslednej dobe som ju už dojčila len v noci. Lekár mi predpísal lieky Parlodel, ktoré som po 2 dňoch prestala užívať, kvôli veďľajším účinkom, ktoré sa u mňa prejavili.
  Po fyzickej stránke sa cítim lepšie, ale mám stavy úzkosti, chytá ma plač, depresie. Chcem sa spýtať, môže zastavenie dojčenia mať na ženu takýto vplyv po psychickej stránke? V minulosti som dané problémy nikdy nemala. Ďakujem.