Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Maly plod (25 tyzden)

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  rada by som sa spytala alebo si nechala poradit ako mozem riesit nasledovnu situaciu.
  Som tehotna, momentalne v 25tt. Na poslednej poradni, ktora bola pred mesiacom v 21 tt mal plod podla lekara idealnu velkost a vahu, v nasledujucej poradni (pred par dnami) mi lekar povedal, ze ma dieta rovnaku velkost a vahu cize ma miery ako dieta v 21 tt co znamena, ze vobec nepodrastlo za 4 tyzdne a mala by som jest viac aby zacolo rast.
  Bohuzial lekar nebol ochotny to riesit detailne a tak neviem ako sa mam stravovat alebo cim by som mohla dopomoct aby babo rastlo tak ako ma.
  Vahu si nejak nestrazim a ani sa neobmedzujem, jem kolko mi chuti, neprejedam sa a snazim sa jest co najzdravsie. Dakujem a vazim si kazdu pomoc/radu.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak naozaj dieťa za mesiac vobec nenarástlo, tak je potrebné dokladné detailné vyšetrenie na ultrazvuku. Prognóza je neistá a rast plodu sa nedá ovplyvniť.