Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • prenatalny scrining

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry vecer,ja som vam uz pisala ohladom podozrenia na downov syndrom. ako ste mi odporucili robili mi kompletny prenatalny scrining,ale hotnoty NT vysli este vyssie pohybovalo sa to od 4,9-5,1. Lenze,lekarke nesedeli dve veci,ze pokial by mal Dawnov syndrom nemalo by babatko vyvinute nosove kosticky a tie ma v normale, a dalsia vec je,ze zhrubnutie nemalo len v oblasti siji ale tahalo sa to od cca zadocku az po cast hlavicky, tazke mi povedala ,ze je mozny Hydrops. Len oznamila mi,ze ten maju matky s RH neg a ja mam RH pozitiv. Takze konecne znenie treba robit amniocentezu. Chcela by som vas poprosit o nazor, co si myslite,ze by to mohlo byt?Downov syndrom, Hydrops alebo nieco ine? Je mozne,ze moje babatko aj napriek vysledkom bude zdrave? Totizto uz ani neviem,co si mam o tom vsetkom mysliet. Dakujem za vas nazor. S pozdravom a prianim prijemneho vecera Dominika

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  hydrops plodu má veľa príčin, a určite v takto malej gravidite to nie je kvoli RH. Najčasejšie je to vrodená vada srdiečka, alebo prekonaná infekcia.
  Obávam sa, že prognóza plodu nie je dobrá, je potrebné opakované dokladné sledovanie ultrazvukom.