• mykóza v 5 tt

    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu pán doktor. Asi pred mesiacom som dostala mykózu. Bola už veľmi silná keď som s ňou šla k doktorovi. Predpísal mi candibene 3. Po zavedení som ale ešte v ten večer dostala menštruáciu takže sa tabletka v podstate vyplavila no a tie zvyšné 2 som si dala po menštruácii. Svrbenie, pálenie prestalo ale výtok ostal. Síce len slabý ale je tam. Tak som si kúpila Feminela C s tým aby sa mi upravila pošvová mikroflóra ale je to rovnaké.
    Teraz som v začínajúcom 5 tt. U lekára som ešte nebola lebo chcem ísť až neskôr. Objednaná som až v decembri. Teraz ale neviem či je to stále mykóza alebo si to len nahováram. Občas cítim svrbenie ale len na povrchu ale ten výtok tam vidím stále. Nie je veľmi silný ale je.
    Prosím Vás poraďte mi či to nechať tak alebo kúpiť radšej Canesten alebo Lactovag čípky. Môže sa Canesten dostať až do maternice, ak ho nezavediem príliš hlboko?

    Dobrý deň,
    je to nedoeliečená mykoza, určite je vhodný canesten a a po ňom lactovag, oba prípravky sú bezpečné v tehotnosti. Canesten sa do maternice nedostane, čípok je v podstate uzavretý hustým hlienom.