• zrelost placenty???

    Dobry den,
    Som v 27 tyzdni tehotenstva a na buduci tyzdnem mam ist na PLG vysetrenie. Dlho som nevedela co to PLG vlastne je...az kym som nevygooglila, ze je to zrelost placenty.... Ako sa take vysetrenie robi? Ako budu vediet aka zrela je placenta?Je velkost dietata dovodom na taketo vysetrenia? Lebo pri prvom som nic take nepostupovala. Syn mal pordnu vahu 4,2 kg a teraz mam skoro na kazdej strane tehotenskej knizky varovanie, ze predpokladana vaha terajsieho babatka 4,5kg.... odkial zobrali takyto udaj?

    Dobrý deň,
    PLG nepoznám ale určite to nie je placental grading. Zrelosť placenty sa nehodnotí samostatne a určite nie v 27. týždni.
    Osobne si myslím, že idete na vyhľadávanie cukrovky, na záťažový glykemický test.