• znizene TSH

    Dobry den pan doktor,

    vopred dakujem za cas straveny pri mojej otazke.Viem, ze ste tu otazky tykajuce sa stitnej zlazy v tehotenstve riesili, ale vacsinou sa tykali prave zvyseneho TSH. Ja to mam opacne a preto by som rada poznala Vas nazor: Som v 14 tt a zistili mi znizene TSH: TSH v sere 0,11 (referencne hodnoty 0,27 - 4,2 mIU/l). Anti-Tyreoperoxidaza je OK.
    Je potrebne tento stav endokrinologicky riesit a aky vplyv ma (alebo aj mal na dieta)?

    Dakujem,
    Z.

    Dobrý deň,
    znížené TSH može znamenať zvýšenú funkciu štítnej žľazy ale v tehotnosti nie sú tieto referenčné hodnoty presné, aj tak by však mal stav riešiť endokrinológ.