• Zaludocna kyselina, bolesti zaludka

    Dobry den MUDr. Zahumensky,

    som v 19tt, od 6tt ma trapi zaludocna kyselina a bolesti zaludka. Do konca 16tt som pravidelne vecer zvracala. Poobede (okolo 14hod) ma kazdy den bolieva zaludok a bolesti pretrvavaju do vecera, az kym nejdem spat. Niekedy bolesti zaludka pocitujem aj v noci. Zatial som skusala bezne rady ako zapasit s tymto problemom (maces, zazvorovy caj, banany, mineralka Fatra), avsak nic mi nepomohlo. Na forach a na internete som sa docitala o homeopatiku GASTROCYNESINE od firmy Boiron. Velmi sa bojim uzivat nejake lieky pocas tehotenstva. Chcela by som sa spytat, ci su tieto tabletky vhodne a nie su nebezpecne pre plod. Prip. ake ine moznosti existuju v boji proti zaludocnej kyseline a bolestiach zaludka v tehotenstve?
    Dakujem Vam za odpoved

    Dobrý deň,
    ja osobne homeopatiká neuznávam, preto Vám o nich neviem nič napísať. Skúsiť možete bežné antacidá /maalox, rennie/, tieto sú v tehotnosti bezpečné.