Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • inkompetentný kŕčok maternice

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry podvecer MUDr. Záhumensky rada by som vedela co to znamena mat inkompetentný kŕčok maternice. Ovplivnuje to daako tarchavost? Pripadne ak ide o DG da sa to daako liecit? Dakujem za skoru a kvalitnu odpoved. Katarina

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  inkompetencia krčka maternice je veľmi sporná diagnóza a musia byť pri nej splnené niektoré podmienky: krčok sa začne bez bolesti v tehotnosti skracovať a otvárať, tehotnosť končí potratom alebo predčasným pordoom, krčok je otvorený i mimo tehotnosť, a stav sa opakuje v ďalších tehotenstvách.
  Mnohí autori však toto spochybňujú, a tvrdia, že vždy sú príčinou kontrakcie, ktoré však žena necíti.
  V každom prípade, voľakedy sa na túto diagnózu hospitalizovalo mnoho žien, vykonávalo sa zažíavnie krčka. teraz je to už iba výnimočne a počet predčasných porodov nestúpol, takže asi táto diagnóza je naozaj vzácna a spochybniteľná.

Podobné otázky

 • inkompetentný kŕčok maternice

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dakujem vam uprimne za zodpovedanie otazky zo dna 6.okt. na temu inkompetentný kŕčok maternice. Neda sa mi este popytat nakolko by tu bola serkláž vhodna a uzitocna? Tento steh vie zadrzat aby sa tento krcok nespotrebovaval? To co ste mi napisali je pravda. Mne sa v 25 tt krcok spotreboval behom 5 dni bez akych kolvek bolesti, kontrakcii a pocitov ostala som bez krcku, branka volna na 2cm otvorena. Zachranila to len stala hosp. na lozku a uzivanie liekov dopadlo to dobre porodila som v 37tt, 3 hod. po tom ako som dostala prepustaciu spravu domov :)). Prosim teda o zodpovedanie na otazku serklaz pri takejto DG. Predsa to viete porovnat a maliste hadam moznost sa stymto stretnut. Dakujem Vam za pochopenie a opravnene obavy.