• tehotenstvo bez priznakov?

    Dobry den.
    Mozno to bude zniet paranoidne, ale dufam, ze ma upokojite.
    1x som mala missed abot (pricina neznama), nasledne sa mi teraz podarilo znova otehotniet. V 9 tyzdni (min.tyzden) som zacala krvacat ako pri menzes. Na pohotovosti mi povedali ze plod je v poriadku a srdiecko bije. 3 dni som lezala v nemocnici a prepustili ma domov. Vraj sa to prekryvalo s datumom mojej akoze menstruacie keby som nebola tehotna tak preto som krvacala. Kontrolne USG nerobili. Vraj je vsetko v poriadku, vysetrili ma len zospodu a to dost bolestivo...po vysetreni som znova slabo krvacala...vraj to je normalne. Ku svojmu gynekologovi som objednana az o 3 tyzdne, vraj skor netreba.
    Som zufala..mam zle tusenie...nic ma neboli a ani nekrvacam, ale uz nemam ani pnutie v prsiach kt. som predtym mala...jest mi chuti, zle mi nie je....bojim sa ze plod nie je v poriadku....vraj caste USG v 1 trimestri nie je velmi prospesne..ale ako zistit ci je vsetko ok? moze mi ho lekar urobit aj na vlastnu ziadost? moze to nejako uskodit? Na koho sa mam obratit? Je to naozaj vsetko take normalne?Neostava mi nic len cakat?mozno aj s mrtvym plodom v tele? prosim poradte mi! Dakujem

    Dobrý deň,
    všade na svete sa do tehotnosti nestarajú do 12. týždňa, lebo všetky vyšetrenia, či zásahy nijako neovlpyvnia prognózu tehotnosti, a stoja iba peniaze a ženy iba stresujú. Doležité je vylúčiť mimomaternicovú tehotnosť, a potom stačí počkať. Ak je plod nezdravý, tak sa potratí, ak odumrie v tele, tak sa potratí. Dokonca nerobia ani kyretáže, lebo to je iba riziko zanesenia infekcie, ak si uvedomíme, že náš druh existuje desa´ttisíce rokov a potratovosť sa nemení, tak by sme predsa vyhynuli, ak by boli samovoľné potraty nebezpečné pre ženu.
    Počkajte, uvidíte, naozaj sa pre Váš plod nedá nič urobiť.