• Určení týdne těhotenství

    Dobrý den, pane doktore,
    dne 14.9. jsem byla u své gyn na UZ, protože mi v sobotu 11.9. vyšel pozitivní test. Nevím přesně datum poslední menstruace, muselo to být kolem 15.7., poté jsem přestala brát HAK.
    Lékařka mi řekla, že mám cystu na vaječníku a v děloze vidí pouze gestační váček (a uvnitř mi ukazovala černý puntík), což neodpovídá datu menstruace a pokud se to nezlepší, bude se to muset "vyškrábnout." Dost mne to rozhodilo, protže necítím žádné problémy.
    16.9. byla hodnota HCG 9000.
    Je možné, že se s vysazením HAK ovulace mohla zpozdit a k početí nemuselo dojít uprostřed cyklu? Je hodnota HCG odpovídající?

    Děkuji

    Dobrý deň,
    hodnota HCG je úplne zbytočné vyšetrenie, kolíše i v rámci jedného dňa a nedá sa z nej zistiť vek tehotnosti.
    Ak máte potvrdenú vnútromaternicovú tehotnosť (gestačný váčok) tak si nedajte zo sebou nič robiť, kľudne počkajte aj 14 dní a znovu si dajte spravi´t ultrazvu. Za 14 dní už musí plod dorásť.