Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Tvrdnutie a otváranie sa

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  pred 2 týždňami som bola hospitalizovana, napisem dovod: tvrdnutie v pobr., v posve belavy fl, hrdlo cele, vonk br pre špic, dalej CK uzavrety, sakr., ut mierne tonizovany, palp.nebol vyš. 28+1tt.

  Po dnešnej kontrole mám ísť opät na prijem do nemocnice : grav.30tt, subj tvrdnutie v podbr. palp.: hrdlo skrátené, vonk br pre prst volne, vnutor pre prst tesne, ut tonizovany, palp.nebol

  Chcem sa spýtat, ci sa to tak velmi zhorsuje, ze je nutna hospitalizacia. Doma uzivam mag.500mg/3xdenne asi tyzden. Viem, ze kazda zena je individualna, ale mam kamaratku ktora bola od 5mes.otvorena na 3cm, mala tvrdnutie a pomohlo jej uzivanie mag.500mg a nemala ziadnu hospitalizaciu. Som velmi vystrasena, nakolko mi moj gynekolog poriadne nevysvetlil pre a proti.

  Dakujem Vam za Vasu odpoved.

  S pozdravom

  L.Prívarova

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  chýba mi najdoležitejší údaj - cervikometria, dlžka krčka meraného ultrazvukom. Ak je viac ako 25 mm, tak je riziko predčasného porodu malé.