• Tvrdnutie a otváranie sa

    Dobrý deň,

    pred 2 týždňami som bola hospitalizovana, napisem dovod: tvrdnutie v pobr., v posve belavy fl, hrdlo cele, vonk br pre špic, dalej CK uzavrety, sakr., ut mierne tonizovany, palp.nebol vyš. 28+1tt.

    Po dnešnej kontrole mám ísť opät na prijem do nemocnice : grav.30tt, subj tvrdnutie v podbr. palp.: hrdlo skrátené, vonk br pre prst volne, vnutor pre prst tesne, ut tonizovany, palp.nebol

    Chcem sa spýtat, ci sa to tak velmi zhorsuje, ze je nutna hospitalizacia. Doma uzivam mag.500mg/3xdenne asi tyzden. Viem, ze kazda zena je individualna, ale mam kamaratku ktora bola od 5mes.otvorena na 3cm, mala tvrdnutie a pomohlo jej uzivanie mag.500mg a nemala ziadnu hospitalizaciu. Som velmi vystrasena, nakolko mi moj gynekolog poriadne nevysvetlil pre a proti.

    Dakujem Vam za Vasu odpoved.

    S pozdravom

    L.Prívarova

    Dobrý deň,
    chýba mi najdoležitejší údaj - cervikometria, dlžka krčka meraného ultrazvukom. Ak je viac ako 25 mm, tak je riziko predčasného porodu malé.