• zápal močových ciest?

    Dobrý deň, pán doktor,
    som na konci 26.tt a od včera (4.9.) mám podozrenie na zápal močových ciest alebo mechúra. Pri močení ma nepáli ani neštípe, len chodím častejšie na WC (čo je asi aj normálne) a mám mierne bolesti v podbrušku, akokeby ma bolel mechúr, také pichanie. Výtok mám biely až žltý, bez zápachu. 31.8. som bola u gynekológa s tým, že som mala silný kŕč v podbrušku, ktorý rýchlo odoznel a začalo mi tvrdnúť brucho, bolo to aj 15x za deň, za sebou aj po piatich minútach. Na ultrazvuku sa zistilo, že malý sa otočil dole hlavičkou. Doktor mi odporučil Magnex, brucho už tak často netvrdne. Chcem sa opýtať, či tieto dve udalosti môžu spolu súvisieť alebo či môže ísť o niečo vážne? Mám strach, aby nejaký zápal neublížil malému. Zajtra chcem ísť k doktorke odovzdať moč na vyšetrenie, neviem či ísť k obvodnej alebo rovno ku gynekológovi. Ďakujem

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že to nemusí byť zápal močových ciest, ale bez vyšetrenia sa to nedá vylúčiť.
    Pri zápale močových ciest nebýva výtok a obtiaže sú hlavne pri močení. Možete mať bežnú mykozu. Najlepšie spravíte, keď navštívite gynekológa.