• kojenie a zmena veľkosti prsníkov

    Dobrý deň, pán doktor,
    chcela by som sa opýtať na Váš názor. Som desať dní po pôrode, laktácia sa mi rozbehla na tretí deň. Oba prsníky som mala rovnako naliate. Musela som si ich aj trochu odsávať, lebo malej stačilo mlieko z jedného prsníku na jedno kojenie a z druhého som len trošku dokojila.Ale zrazu v priebehu jedného dňa sa mi v jednom začalo tvoriť nemej mlieka, je mäkký /akoby prázdny/ a asi o dve čísla menší ako ten druhý, ktorý je stále veľmi naliaty. Čím je to spôsobené? Je možne, že sa častejším prikladaním opäť naplní? Ak nie, ostanú asymetrické? Viem, že to nie je až taký problém, ale mňa to dosť trápi. Bojím sa, aby takto nezostali po ukončení kojenia. Je to totiž naozaj veľký rozdiel.
    Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    prsná žľaza oboch prsníkov môže reagovať na hormonálne zmeny rôzne a inou intenzitou tvorby mlieka.
    Skúste viac prikladať k "prázdnejšiemu" prsníku, ale nemusí to pomôcť, dokonca istá asymetria môže zostať aj po odstavení.