• morfologicky ultrazuk

    Dobry vecer pan doktor, chcela by som vediet, ci na morfologickom ultrazvuku sa daju zistit poskodenia pripadnou toxoplazmou, a ci ak je vseko ok, plati to aj na mentalny vyvoj, alebo len na telesny.
    A zaujimal by ma Vas nazor na vysledy:
    momentane som v 20/6
    PPKP postavemie I.
    komorovy system CNS bez diletacie
    talami separovane
    csp diferencujem
    CC diferencujem
    plexus chorioideus bez cystickych zmien
    TCD 19,8
    CM 5,12
    NF 4,3
    normotelorizmus
    sosovky bilat detek
    NBL detekujem 6,21
    nostrily separovane
    horna pera je bez rastepu
    chrbtica bez deformacii stavce s troma oscifikacnymi jadrami
    kozny kryt nad chrbticou intaktny
    situs solitus
    cor 4 DS
    offesitting AV chlopni vizualizujem
    krizenie vytokovych traktov verifikujem
    HR 140 bmp reg.
    diafragma intaktna, zb+, ren ++, mm ++
    PBS uzavreta
    HK vizualizujem obe 5 clankov bez klinodaktilie
    DK vizualizujem obe 5clankov bez club foot a sandal gab
    placenta ZS typ I
    komp. vek 20/0
    EFW 360 g
    Velmi by ma zaujimal Vas nazor ci je vsetko ok,,,a ci bude zdrave,,,, dakujem krasne

    Dobrý deň,
    na morfologickom ultrazvuku sa dajú zistiť nepriame známky infekcie toxoplazmou, ale mentálny vývoj samozrejme nie je poznať.
    Ultrazvukový nález je v poriadku, čo však ešte na 100% negarantuje, že bude dieťa zdravé.