Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • laktačná psychóza

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.
  Matka, ktorá údajne prekonala laktačnú psychózu (1.x potratila spontánne, a pri 2. dieťati, prekonala túto diagnózu) môže svoje ďaľšie dieťa kojiť?Alebo poradte, čo môže pre to urobiť, aby svoje ďaľšie dieťa mohla kojiť?
  Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to otázka skor pre psychiatra. Obecne sa doporučuje zástava kojenia, ale závisí na vyjadrení ošetrujúceho psychiatra, či to nemožno skúsiť, i keď je vyššia šanca, že sa diagnóza zopakuje. Problém je ten, že pod pojmom laktačná psychoza sa skrýva množstvo roznych diagnóz s inou prognózou.

Podobné otázky

 • Chcem dojciť

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň
  Som v 11.tt a teším sa na bábätko. Doma máme 20 mesačného chlapčeka, ktorého som nekojila. Mala som popôrodnú depresiu a aj laktačnú psychózu. Bola som veľmi sklamaná, keď mi gynekológ povedal, že mi po pôrode zakážu kojiť. Ja s tým nesúhlasím a o kojenie sa chcem pokúsiť, ak bude mliečko. Aký je Váš názor?Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to záležitosť psychiatrov, ale laktačná psychoza v anamnéze je indikáciou na zástavu laktácie, pretože hrozí až samovražda, prípadne agresia voči dieťaťu.
  Vhodné je psychiatrické vyšetrenie už pred porodom.