• placenta marginalis a strach z predcasneho porodu

    Dobry den pan Dr.Zahumensky,chcela by som vas poprosit o vas nazor na moj problem.Som v 20.tt+1 den a uz 11dni lezim v nemocnici ,kde mi kvoli rozsiahlemu krvacaniu zistili,ze mam placentu marginalis .Uz som 3krat krvacala vo vacsom mnozstve a 2krat v mensom a ak teda nekrvacam ,tak spinim...mam nasadeny 3x1ascorutin,2xnospu,1xzelezo,1xpambu i.m.,1xkanavit......ale od dnesneho dna sa tieto davky zdvojnasobili ,kedze opat v noci som zacala krvacat..dalsia zaujimavost je ,ze zacnem krvacat vzdy okolo 3hodiny rano...malicke je v poriadku ,ale vraj mam hranicnu hodnotu plodovej vody a teda este si nie su isti ,ci mi aj ta po troske neodtiekla...podla posledneho UTZ ktory bol robeny podla terminu v 19tt+4dni bolo malicke rozmermy ,ktroe zodpovedaju 20+3tt cize prospieva,pekne sa hybe...srdiecko bije...co by ste mi odporucili?a este jedna otazocka ,kedze sa bojim predcasneho porodu,uz mi totizto robili aj predoperacne vysetrenia pre istotu , od kolkeho tt sa da babetko zachranit?dakujem a zelam pekny den Maria

    Dobrý deň,
    je to veľmi komplikovaný problém, tu sa žiaľ mnoho nedá spraviť. Je možné, že sa placenta okrajom odchlipuje a preto krvácate.
    Sú v podstate 2 možnosti vývoja, 1. placenta sa vytiahne vyššie a prestane to krvácanie, alebo tá horšia možnosť, začne sa odlupovať viac a tehotnosť nedopadne dobre.
    Nedá sa nijako predpovedať, aký to bude mať u Vás vývoj.
    Uvedené lieky neškodia, ale ani toho moc nezachránia, lebo samotnú príčinu stavu nevieme liečiť.