Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • STRAŠNE PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM o ODPOVEĎ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Pán doktor chcem sa opýtat na doležitú vec.Menštruácia mi mešká už 6 dní.Robila som si tehu test a vysiel po pár sekundách pozitívny-silné čiarky.Ešte som nebola pri gynekologičke,takže ešte to nie je potvrdene.Mám takýto problém,mám mŕtvy zub a v dasne hnis,ktorý sa mi vytláca.Takze sa mi robi hnisavý vačok.Teraz momentálne ho nemam a nič ma nebolí.Chcem sa opýtat ci mám íst ku zubárke,nech mi ten zub vytrhne alebo čo???Bojím sa aby som kvoli tomuto nepotratila.Môžem kvoli tomuto potratit????? Čo by ste mi odporučil Vy?????????????????????? Veĺmi pekne dakujem za odpoved,budete veľmi ZLATÝ

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v prvom rade je potrebné ultrazvukom potvrdiť graviditu. Potom je vhodná návšteva zubára, ktorý zistí, aký je aktuálny stav zubu, či je tam hnisvaé ložisko alebo nie. Ak áno, potom je potrebná liečba, podľa stavu zubu, to už určí zubár.