• antibiotika v tehotenstve

    dobry den, som v 8tt tehotenstva a mam zapalene dutiny. moj lekar mi predpisal antibiotika PINACLAV - obsahuju amoxicillin500 mg v jednej tablete - povedal, ze je to pre plod bezpecne. Aj tak mam obavy.
    Viete mi poradit ci ich mam predsa brat alebo nie? je to desat tabletiek, 2x denne po pat dni by som ich mala uzivat.
    bolest dutin mi presla uz do bolesti celej pravej strany tvare, preto tie atb.

    za odpoved vopred dakujem

    marcela

    Dobrý deň,
    je to bezpečné. Ak je indikácia tak ich berte.
    Toto je presne obrovská chyba komunistického zdravotného systému. V normálnej krajine by ste za vyšetrenie odborníkom a lieky zaplatila normálnu sumu 200 Euro a už by Vás nenapadlo hodiť také drahé lieky dokoša. Lekár vie čo robí, preto Vám predpísal lieky, poučil Vás, vy ich máte zadarmo tak špekulujete.