• Nízko položená placenta

    Dobrý deň, som v 24. týždni tehotenstva. Lekár mi stanovil diagnózu nízko položená placenta. Jej položenie neprekrýva krčok, takže vraj to nie je až také hrozné, že sa placenta môže časom zdvihnúť. Chcela by som sa opýtať aké opatrenia by mali platiť pre mňa? A ako by ma mal vyšetrovať môj lekár? Mala by som absolvovať aj vyšetrenia z vnútra? Sú na to nejaké prístroje alebo stačí, že ma lekár skontroluje len prstami? Posledné vyšetrenie prstami z vnútra mi spôsobilo väčšie pichanie a bolesti vo vnútri. Môže to tehotenstvo nejako negatívne ovplyvniť? Je nevyhnutné vyšetrenie z vnútra? Aj keby lekár zistil negatívny stav vyšetrením z vnútra môže to nejako on ovplyvniť? Ďakujem

    DObrý deň,
    ak placenta neprekrýva branku, nie sú potrebné žiadne špeciálne opatrenia, závisí však na vzdialenosti od bránky.
    Vzdialenosť dolného cípu placenty od bránky sa dá zmerať ultrazvukom.
    Vaginálne vyšetrenie ukazuje na hroziaci predčasný porod, ktorý sa dá čiastočne ovplyvniť liekmi.