• Ohrozenie?

    dobrý deń p.doktor, som v 38.tt./37+2/, dnes som bola na prietokoch tie sú v norme /0,65/, mám oligohydramion, a dozretú placentu. Dr., ktoý mi robil prietoky povedal, že už by bolo dobré, aby som porodila. A moja gynekol. mi predpísala oxyphyllin 2x1 - že na lepšie prekrvenie placenty. Ćo si o tom myslíte vy? Môžem porodiť aj skôr, hrozí niečo dieťatku? ĎAkujem

    Dobrý deň,
    oxyphylín je nezmysel a prietoky sú normálne. Doležité je, či je plod symetrický a normálne veľký. Množstvo plodovej vody sa odhaduje ťažšie a je to iba jeden z ukazateľov stavu plodu.