• zle pecenove testy v pripadnom tehotenstve

    Dobry den pan doktor. Pred 1,5 mesiacom som bola liecenia pre infekciu (Chlamydie pneumonie) - brala som 30 dni antibiotika a okrem toho som mala aj salmonelozu. Vcera som bola s manzelom v centre asist. reprodukcie na inseminaciu a dnes mi moja obvodna lekarka povedala, ze mam zvysene pecenove testy ALT 1,43. Chcem sa vas opytat, ci mozem brat nejake lieky na zlepsenie vysledkov ALT (v pripade, ze by bola inseminacia uspesna), ci to nebude mat nejaky negativny vplyv na babo. Moja pani dokrorka nevie, ci mi môze nieco predpisat. Dakujem pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    hlavne nevie sa príčina zvýšených testov, možu to byť aj antibiotiká, ale aj infekčný zápal pečene.
    Lieky sú zbytočné, lebo sú málo účinné, skor je potrebná pečeňová diéta.