• Krvácanie po pôrode

    Dobrý deň, som len 11 dní po pôrode sekciou, uvedomujem si, že je to ešte veľmi skoro. Avšak znepokojilo ma, že krvácanie už ustalo, mala som už len žltkavý priesvitný výtok a včera a dnes ráno som sa zobudila s tým, že sa zo mňa "vyliala" krv. Vložka sa hneď premočila. Včera celý deň som mala vložku v podstate čistú, postrehla som len priesvitný výtok s prímesou niekoľkých krvavých vlákien po malej potrebe. Preto ma dnes to krvácanie opäť prekvapilo. Nemám žiadne bolesti brucha ani rany, a to ani na dotyk. Môže sa takéto silné krvácanie ešte počas šestonedelia znovu vyskytnúť? Alebo keď už zoslabne, resp. vymizne, už sa nemôže v takejto intenzite znovu objaviť? Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

    Dobrý deň,
    v noci sa krv nahromadí v pošve a pri rannom vstávaní môže takto vytiecť väčšie množstvo. Stále je to normálny nález, pretože maternica sa čistí postupne a v dutine môžu byť ešte zrazeniny, aj v okolí jazvy na stene maternice.