• ako rodiť?

    Dobrý deň pán doktor,

    mám 31 rokov a som v 26.tt - prvorodička. Som na "rizikovom" od druhého mesiaca kvôli krvácaniu placenty. Mám oslabený krčok na maternici, ale cervix je zatiaľ 0. Mám za sebou už jeden potrat v 8.tt v minulom roku.
    Je možné si v mojom prípade vybrať spôsob pôrodu? Myslím tým, či je možné, že by som si sama zvolila cisársky rez??? Alebo je toto plne v kompetencii pôrodníka, ktorý bude mať momentálne službu, keď tam "dorazím"?
    Asi ako každá budúca mamička zvažujem spôsob, ktorý bude čo najšetrnejší voči bábätku a zároveň ako inak aj ku mne. Chodím aj na kurz pre tehuľky, takže nevylučujem aj klasický spôsob, iba premýšľam, čo bude najvhodnejšie a či mám vôbec šancu na výber.

    Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem.

    Dobrý deň,
    to sú paradoxy :) oslabený krčok a pri tom normálne skóre.
    Nevidím dovod, aby ste si nechala robiť jazvu do maternice a riskovala možné komplikácie. Ak nie je placenta vcestná tak možete rodiť spontánne, je to pre plod najšetrnejší sposob.