• výber pôrodníka?

    Dobrý den, pán doktor,
    čakám prvé dieťa a po dôkladnom zvážení (rodiť budem v Bratislave) som sa rozhodla, že si pôrodníka nezaplatím. Zásadné "proti" je pre mňa argument, že zaplatený lekár sa snaží odrodiť čo "najrýchlejšie", a teda sa iba ťažko vyhnem tomu, že do mňa napichajú chémiu, ktorá by mohla vyvolať komplikácie (zastavenie pôrodu, skríženie dieťaťa), ktoré by mohli viesť napr. ku kliešťovému pôrodu. (Z rovnakého dôvodu odmietam aj epidurálku.) Viem, že takýto názor má veľa pôrodných asistentiek i lekárov. Vy však odporúčate, ak som to správne pochopila, ako záruku "dobrého" pôrodu zaplatiť si pôrodníka. Možno v Čechách to je istá záruka... ale na Slovensku?! Mám pocit, že tu je to, žiaľ, ešte stále v prvom rade o dobrom kšefte pre daného pôrodníka, nie o starostlivosti o rodičku a dieťa. A to mi potvrdili aj viaceré známe, ktoré si lekára "zaplatili", no ani ho nevideli, alebo sa k nim pri pôrode správal (podľa ich slov) údesne. Čo si o tom myslíte? Máte skúsenosť s tým, ako je to na Slovensku?

    Dobrý deň,
    keby sme mali viac takých odborníkov ako vy, ktorí do toho tak úžasne vidia, to by slovenské porodníctvo bolo niekde inde.
    Predpokladám, že ste absolventkou filozofickej alebo pedagogickej fakulty.
    Napichaná chémia, urýchlovanie porodov, epidurálka to je známy slovník :)
    Iba skríženie dieťatka počujem po prvý krát, zrejme v bratislavskej FFUK majú iný slovník.
    Osobne poznám mnoho bratislavksých porodníkov a ja osobne by som si určite porodníka k mojej partnerke zvolil, tak ako som to v podstate urobil. Ale ja som v tomto laik, na rozdiel od Vás.