• Placenta praevia

    Dobrý deň pán doktor, mám 25 rokov, prvorodička. Som v 12 tt a na sono vyšetrení mi bolo zistené, že ,,placenta kompletne prekrýva vnútornú bránku". Následne mi môj lekár povedal, že je to zlé a placenta sa v tomto stave už ťažko posunie vyššie, ale radšej ma nejde strašiť, mám sa šetriť. Je preto možné, že s takouto diagnózou dokážem donosiť dieťatko do konca, alebo sa bude môj stav časom len zhoršovať, mám očakávať časté krvácanie?
    Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem,
    s pozdravom Ľubica S.

    Dobrý deň,
    v 12. týždni tvorí placenta skoro celý obal plodu. Preto vyčkajte, stav sa pravdepodobne upraví a placenta sa posunie. HLavne sa nestresujte zbytočne.