• Kojenie v tehotenstve

    Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať, či je možné kojiť dieťa aj počas tehotenstva. Mám 8 a pol mesačného syna a som práve v siedmom týždni. Moja gynekologička mi odporúčala prestať pre prípadný potrat a tiež, že ktovie akú má teraz to mlieko chuť, resp. zloženie, čo mi prišlo veľmi neprofesionálne z jej strany. Na internete mamičky píšu, že kojili bez problémov, tak by som chcela počuť názor odborníka. Ďakujem

    Dobrý deň,
    moj názor je, že kojenie v tehotnosti je pomerne veľkou záťažou pre Váš organizmus, hlavne hrozí riednutie kostí, ale to až po 20. týždni.
    Zvýšené hladiny prolaktínu sú rizikom pre potrat, ale neexistuje štúdia, ktorá by to dokázala alebo vylúčila.
    Na internete sú rozne mamičky, aj tie čo potratili, že.